Bize Ulaşın

Finansal Profil; Findeks

Forent Gayrimenkul - 13 Temmuz 2018 - 16:14FİNANSAL PROFİL; FİNDEKS

Son dönemin finansal itibar raporu Findeks, araç kiralamadan, vadeli alışverişe, birçok alım-satım işleminde güven dinamiğini dengeliyor. Gayrimenkul kiralamada da, vizyoner aracı kurumlar tarafından kullanılmaya başlandı. Yatırımcıların korkulu rüyası, düzensiz ödeme yapan kiracı profilini elemeye yardımcı olan ve kiralama sürecini kolaylaştıran bir etken olarak emlak piyasasında yerini aldı.

Nedir Bu Findeks, Ne İşe Yarar?

Findeks, Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının işbirliği ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş’nin hayata geçirdiği bir finansal hizmet platformudur. Findeks, devam eden kredileriniz, son 5 yıldaki kredi alımınız ve borçlanmalarınız ve ödeme alışkanlıklarınızı inceleyerek bir mali risk raporu oluşturur. Bu rapor sayesinde bankalardaki kredi ürünlerinizle alakalı tüm bilgilere ulaşabilir, gerekli durumlarda teminat olarak üçüncü kişilere sunabilirsiniz.

Mülk sahipleri ise güveni, itibarı ve sürekliliği önemseyen, findesk risk raporu sunabilen, bu doğrultuda kiralama yapan gayrimenkul danışmanlığı şirketleri ile çalışmayı tercih ederken, kiracı adayları da yüksek findeks raporlarının avantajlarını kullanmayı bilen şirketlerle çalışmayı tercih ediyor. Bu doğrultuda alışveriş, kazan-kazan prensibi her iki tarafa da fayda sağlıyor.

Bu yazıyı paylaş: