Bize Ulaşın

Folkart Yatırımcısına Kazandırıyor

Forent Gayrimenkul - 17 Ocak 2018 - 18:22

Merkez Bankası fiyat endeksine göre, konut fiyatlarının en çok değer kazandığı il İzmir oldu.

Türkiye'de konut fiyatlarının Ege ve Trakya’da yükseldiği belirlendi. Konutta en çok İzmir rağbet görüyor. Geçen yıl İzmir'de konut değer artışı, İstanbul'u üçe katladı. Konut fiyat endeksi verilerine göre İzmir, yüzde 18.7 değer artışına sahipken, İstanbul ise yüzde 6.3’te kaldı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, bu tabloyu farklı bir açıdan değerlendirirken, “Folkart’a yönelen yatırımcının mülkü her yıl değer kazanıyor” dedi.

Merkez Bankası’nın konut fiyat endeksleri, fiyat artışında Türkiye’nin 3 bölge olarak farklılaştığını ortaya koyuyor. Batı’da Ege ve Trakya’da fiyatlar yükseliyor, Orta Anadolu ortalamalara yakın seyrediyor. Doğu Güneydoğu’da ciddi kan kaybı var.

İstanbul, Ankara, Güney illeri seviyesine yakın. Turizmin başkenti sayılan Antalya da bu tablodan payını tersine alıyor. Merkez Bankası’nın konut fiyat endeksindeki değişime göre, son yıllarda İstanbul ve Ankara gibi illerden de göç alan İzmir, konut fiyatlarının en çok arttığı il konumuna yükseldi. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, bu tabloyu yorumlarken, Folkart’ın İzmir’de konut üretiminde üstlendiği öncü rolün, şehrin gelişimi ile bütünleşerek, konuta yatırım yapanların İzmir’de sürekli kazandığını vurguladı.

Artış yüksekliğine göre ikinci sırada Ege Bölgesi’nin diğer üç ili Aydın, Denizli ve Muğla var. Marmara Bölgesi'nden Bilecik, Bursa ile Balıkesir ve Çanakkale yine ilk 5 içinde yer alıyor. Bu illeri Marmara'dan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ izliyor.

Öte yandan İzmir’de gerçekleştirdiği inşaat projeleri ile yenilikçi, öncü yaşam merkezleri oluşturan Folkart, yatırımlarını sürdürüyor. İzmir’in konut değer artışında birinci sırada olmasının sürekli yatırımcısına kazandırdığını dile getiren Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, şu anda inşaatı devam eden ve projelendirme aşamasında olan 11 ayrı projeyi de bir arada yürüttüklerini açıkladı.

Bu yazıyı paylaş: